шаблоны dle
 
» Новини » До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
Інформація до новини
  • Переглядів: 329
  • Автор: Anna
  • Дата: 11-03-2016, 16:08
11-03-2016, 16:08

До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка

Категорія: Новини

До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка в Сокирянському ВПУ проведено тиждень української мови та літератури.
З іменем Кобзаря пов’язано визнання нас як нації українців у всьому світі.
Він дійсно, патріот, бо, незважаючи на переслідування, заборону писати, творити, продовжував боротись словом за незалежність і свободу українського народу.
Це сильна духом Людина. Історія його життя – це приклад того, що все підвладно людині, яка бажає досягти висот, не зважаючи на труднощі, перешкоди.
Найкращий скарб і найцінніший – це невмируща слава.
У Шевченка колосальний творчий спадок: 240 віршів, балад, з них 8 поем; драма «Назар Стодоля» і фрагмент двох незакінчених драм; 9 повістей із 20-ти ним написаних, але втрачених; щоденник, автобіографія, 250 листів.
Мистецька спадщина Шевченка - художника нараховує 835 творів – живописних полотен, рисунків, офортів та ескізів (із низ близько 300 не віднайдено).
Він був першокласним акварелістом, відомо його 210 акварелей, передусім пейзажів, які за рівнем мистецької досконалості є в ряду світових здобутків малярства; блискучим портретистом – психологом, про що свідчать 150 портретів, з яких – 43 автопортрети; офортистом – відомі 6 офортів в серії «Живописна Україна» та 21 офорт, виконаний в останні роки життя; чудовим рисувальником – залишилося 230 олівцевих рисунків ландшафтів України, етюдів з натури, виконаних в Аральській та Картауській експедиціях…
Шевченко в своїх поезіях писав про Україну, про її минуле, сучасне і майбутнє, ставив проблему особистої відповідальності кожного представника нації за прийдешнє своєї батьківщини.
Учні 41 та 12о груп разом з Іриною Павлівною Висоцькою та Галиною Володимирівною Глушко 10 березня, в день смерті Кобзаря провели конференцію на тему «Модерновий поет і сьогодення». Учня читали поезії, проводили дослідження про факти невідомого з біографії Шевченка, переглянули фільм про його життя, розвіювали міфи про нього, дізнались багато цікавого…
Був проведений конкурс малюнків серед учнів І курсу на тему: «Палітра Шевченкового слова», переможцем стала Богач Катерина – учениця 12о групи. Учениця 41 групи Банчук Юлія вишила бісером портрет Шевченка та герб України до знаменної дати Кобзаря.
Також учні подорожували «Шляхами Тараса», приймали участь у літературній вікторині «Невмирущість слова Кобзаря».
Під час проведення усного журналу «Шевченкове слово в віках не старіє» учні підсумували, що Тарас Григорович Шевченко, не шкодуючи своїх сил і серця, прагне переконати українців: доля ваша у ваших руках, дбайте про неї і про свою Україну, вчіться на помилках історії і думайте про майбутнє.
До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
До 202 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.